Enjeksiyon Pompası Arızası

Enjeksiyon Pompası Arızası

Enjeksiyon Pompası Arızası

Bu sorunlara bağlı olarak hemen anlaşılacak belirtiler kendini gösterir. Aracın çalışmasını çok olumsuz etkileyen bu belirtiler sebebiyle sorunların daha büyümeden çözülmesi için zamanında adımlar atılır.
 
Enjeksiyon pompası arızası aracın düzenli ve randımanlı çalışmasının önünde çok önemli engel oluşturur. Belirtiler ortaya çıktığında sürücülerin bu durumları zaman kaybetmeden dikkate alması gerekir. Arıza ile ortaya çıkan belirtilerde:
  • Motor ikaz lambası yanar.
  • Yakıt tüketimi artar.
  • Araç performansı düşer.
  • Yakıtta sızıntıya bağlı olarak kötü kokular gelir.
  • Motor tekleme yapar ve bazen hiç çalışmaz.
  • Rölanti düzensizlikleri ve titreme sorunu ortaya çıkar.
Aracın performansını çok olumsuz etkileyen durumlardan kurtulmak için sorun giderecek çözümlere yönelmek gerekir. Arızalı parça ve bileşenlerin tespiti ve sorunların giderilmesi için atılacak adımlar, araç sahipleri için oldukça pratik çözümler üretecektir.
 
Benzinli araba enjeksiyon arızası benzinin depodan motora ulaşmasında sorun yaratır. Mazot ya da benzinle çalışan araçlarda enjeksiyon yardımı ile yakıtın motora ulaşması sağlanır. Yakıtın miktarı ve ulaşma hızı enjeksiyon tarafından belirlenir. Herhangi bir arıza durumunda ise motorun ihtiyaç duyduğu yakıt motora ulaşmaz. Buna bağlı olarak aracın çalışmasını çok olumsuz etkileyen durumların ortaya çıkması söz konusu olur. Zaman bağlı olarak tıkanmalar da bozulma etkisi olarak kabul edilir. özellikle yakıt kalitesine dikkat edilmediği durumlarda enjeksiyon arızasının zamanla kaçınılmaz olduğu bilinir.
 
Enjeksiyon pompası arızaları ve çözümleri konusunda da servisimize güvenebilirsiniz. Hiç zaman kaybetmeden kalıcı ve güvenilir çözümler noktasında servisimiz her zaman gerekli çalışmaları yapmıştır. Aracınızın ihtiyacı olan hizmetler en modern iş istasyonları aracılığı ile sunulmaktadır. Uzman ve nitelikli kadromuz her türlü tamir ve değişim çözümleri ile sorunları giderir. Tedarik ettiğimiz kaliteli ve garantili parçalar, garantili bir montaj anlayışı ile aracınıza en iyi hizmeti sunar. Randımanlı bir şekilde aracınızın performansını arttırmak istiyorsanız sizi servisimize bekliyoruz. Serviste kalma süreniz düşük olduğu gibi, ekonomik hizmetler tam da aradığınız sonuçları yaratacaktır.
 

Enjeksiyon Pompası Arızası
Hemen Ara Yol Tarifi
X