Diagnostik Arıza Tespiti

Diagnos, halk arasında bilinen en temel anlamıyla araçların veya makinelerin parçalarındaki sorunların ne olduğunu elektronik olarak tespit edilmesine imkan veren testtir.

Diagnos / Arıza Tespit

Diagnos hizmeti sayesinde araçtaki arıza doğru ve hızlı bir şekilde tespit edilerek hem zamandan hem de paradan tasarruf sağlar. Yanlış arıza tespit işlemleri sonucu değiştirilen yanlış parçalar hem sorunların çözülememesine hem de müşteri açısından boşa giden maliyet kaybına sebep olur. Balıkesir Alper Pompa Bosch Dizel servisi olarak firmamızda yapılan diagnostik testler yardımıyla araçlarınızın arızalarını oldukça hızlı şekilde tespit edebiliyoruz. Erkenden tespit edilen arızalar büyümeden çözülüyor ve bunun sonucunda arıza diğer parçalara sıçramamış oluyor. Servisimizde arıza tespitinde kullanılan cihazlar gelişmiş sistemlerin bir parçası olduğu için doğru tespit yapma istatistiği oldukça yüksektir.
Arıza tespit konusu, aracın performansında büyük rol oynar. Örneğin bir aracın enjektörlerinde problem varsa ve sürücü bunun farkında değilse araçta belirli ölçüde performans düşüşü vardır. Rutin bakımlarda bu durum tespit edilerek müşterinin yakıttan tasarruf etmesi sağlanır. Aynı zamanda aracın sürüşünü etkileyen kritik parçalardaki kusurlar da tespit edilerek müşterinin güvenli bir sürüş sağlaması için tamir işlemlerine başlanır. Araçlarda yaşanan kazaların önemli sayıdaki yüzdesi araçta tespit edilememiş küçük sorunlardan kaynaklıdır. Olumsuz durumların önüne geçmek adına düzenli olarak bakım işlemi tavsiye ediyoruz.

Diagnostik Test Ne İçin Yapılır?

Modern hayatta teknoloji oldukça gelişmiş durumdadır. Geçmiş zamanlarda arıza tespiti el ile duyulara bağlı olarak ve tahmini olarak yapılırken günümüzde tüm bu işlemleri elektronik cihazlarla ve daha kesin sonuçlarla yapıyoruz. Bu işlemin ismi diagnostik testtir. Müşterilerimizin aklındaki “Diagnostik test nedir?” sorusunun en temel cevabı budur. Arıza tespitinde eski araçlar için hâlâ manuel işlemler yapılabilse de elektronik kontrol ünitesine sahip araçlar için bu işlemler teknolojik cihazlarla yapılıyor. Testler sırasında tüm arızalar sisteme düşüyor ve arızalar için en uygun çözümler, alanında kabiliyetli kadromuz ile birlikte tespit edilerek çözüme ulaştırılıyor.

Diagnostik testlerin en temel faydası, sorunları doğru tespit ederek yanlış çözümlere harcanan paranın ve zamanın ortadan kaldırılmasıdır. Aynı zamanda diagnostik test cihazlarının kalibrasyonu ve kalitesi de son derece önemlidir. Servisimizde bulunan cihazların gelişmiş sistemlerin bir ürünü olması sebebiyle kesin sonuç verme olasılığı maksimum seviyededir. Bu sebepten dolayı servisimizde müşterilere en iyi hizmeti verme potansiyeline sahibiz. Aynı zamanda bu cihazlar ile birlikte iş makineleri gibi araçlara da arıza tespit işlemi yapıyoruz.

Diagnostik Test Avantajları Nelerdir?

Diagnostik test otomotiv endüstrisinde araçların performansını ölçmek için de kullanılabiliyor. Araç performansında yaşanan düşüşler zaten arızaların bir sonucudur. Dolayısıyla araç arızaları da bu şekilde ortaya çıkarılabilir. Diagnostik testler günümüzde elektronik cihazlar ve yazılımlar kullanılarak yapılıyor. Bu cihazlar genellikle 2000 yılı ve üzeri olan elektronik beyne sahip araçlar üzerinde kullanılıyor. Araç içerisindeki hata kodu okuyucusu ile diagnostik test cihazları arasında bağlantı kuruluyor ve buradan hataların ne olduğu okunabiliyor. Diagnostik test cihazları yardımıyla hataların tespit edilebildiği gibi aynı zamanda çözümler için de bir dizi talimatlar sıralanır. Servisimiz bünyesinde müşterilerimiz için hem en uygun maliyetli hem de en kaliteli çözümler uygulanır. Test tamamlandıktan sonra cihaz çıkarılır ve bakım, onarım işlemi için kollar sıvanır. Servisimizin en temel hedefi müşterimizin araçlarını bakımdan çıktıktan sonra güvenli ve keyifli bir şekilde kullanabiliyor olmasıdır. Bu sebepten dolayı servisimiz bünyesindeki arıza tespit cihazları gelişmiş sistemlere sahip son derece başarılı cihazlardır. Uzman ekibimizin başarı karnesi müşterilerimizin güvenliğidir.

Hemen Ara Yol Tarifi
X